• Úvod
  • Kdy se překyselujeme

Kdy se překyselujeme

Vše v našem organizmu by mělo být pěkně v rovnováze, a to samozřejmě platí i o kyselých a zásaditých složkách. Ideální pH by mělo být kolem 7,4. Je až k neuvěření, co všechno v našem životě může vést k tomu, že kyselá složka v těle získá navrch.

Potrava

Jestliže jsme běžní strávníci, kteří si dopřávají maso, pečivo z bílé mouky, cukr, zákusky, kávu a občas i alkohol, měli bychom zbystřit. Naše tělo může být ohroženo acidózou, tedy překyselením.

Asi sami tušíme, že správnou volbou nejsou ani polotovary, chemicky nebo předem tepelně upravované potraviny z obchodů nebo různé poživatiny. Vhodný není ani nikotin a velké množství léků či chemických potravinových doplňků.

Pozor bychom měli dát i na chronický nedostatek vitaminů a stopových prvků. Tělo vinou jejich nedostatku nedokáže dokončit některé z procesů látkové výměny.
Naopak ideální stravou a správnými stravovacími návyky totiž můžeme svému organizmu velice prospět. A neznamená to ani, že bychom se museli připravit třeba o oblíbené knedlíky. Přečtěte si, které potraviny způsobují překyselení, a které naopak podporují odkyselení těla.

Odkyselování přispívá také dostatečné žvýkání potravy. Sliny totiž obsahují látky, které pomáhají udržet pH v optimální rovině. Je proto nanejvýš důležité každé sousto pečlivě a důkladně rozžvýkat, abychom dali slinám možnost konat to, k čemu byly stvořeny.

Duševní rozpoložení

Nepodceňujme ani psychiku. Naše tělo je velice důmyslný systém, ve kterém i negativní duševní rozpoložení může napáchat velké škody. Časté rozčilování, přebytek stresu, ale také například strach a úzkost, to všechno jsou emoce, které bohužel překyselení značně přispívají. Aktivují totiž v těle nadměrnou tvorbu kyselých látek.

Přitom se jedná a nepříjemně začarovaný kruh. Dokud se neocitne náš  organizmus v harmonii, nebude v harmonii ani naše psychická stránka.

Dýchání

Zajímavým momentem je i správné dýchání. Mělo by být hluboké a pravidelné. Dostatečný přísun kyslíku v krvi totiž napomáhá regulovat množství kyselých látek v krvi. Naproti tomu mělké, nepravidelné a celkově nedostatečné dýchání způsobuje hromadění CO2 v krvi a spolu s ním mj. i vznik kyseliny uhličité.

Životní prostředí

Mnoho z nás je dítky měst, denně vystavených smogu, výfukovým plodům, elektrosmogu a dalším jedovatým látkám z ovzduší. Bohužel ani takové prostředí nenapomáhá pH rovnováze našeho těla.

Co s tím?

V první řadě je vhodné se zamyslet nad skladbou jídelníčku, nebát se pohybu na čerstvém vzduchu a i při největším stresu si najít alespoň malou chvilku na některou z relaxačních technik. A ideálně přizvat na pomoc vhodné doplňky výživy, jejichž příznivé složení pomáhá organizmu doplnit zásadotvorné látky , odkyselovat ho a detoxikovat.

Vše o detoxikaci

Coje detoxikace

Co
je detoxikace

V rámci celkového odkyselení organizmu je vhodné zařadit do svého programu i detoxikaci, tedy pomoci tělu zbavit se jedovatých toxinů.
Jak a kdyzačít

Jak a kdy
začít

Při detoxikaci organizmu rozhodně není třeba držet dlouhodobý půst. I jednodenní detoxikační režim dokáže pomoci.
Co anoa co ne

Co ano
a co ne

Při odkyselování organizmu, stejně jako při detoxikaci, nám mohou účinně pomoci některé z preparátů dostupné na našem trhu.
Produktypro detoxikaci

Produkty
pro detoxikaci

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz