Co se v těle děje

Nejen láska prochází žaludkem. Procházejí jím také kyseliny a zásady. Nebo, přesněji řečeno, žaludek je jejich výrobcem.

Náš organizmus je naprogramován na rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím. Celá řada biochemických pochodů v našem těle je dokonce podřízena udržení ideálního potenciálu vodíku (pH) v krvi. To znamená hodnotám pH mezi 7,36 a 7,44. Pakliže je organizmus překyselený, tělo se prioritně zaměří na udržení neutrálního pH krve a látky, které pH pomáhají snižovat, bere z vlastních zásob. A to i na úkor správného fungování jiných orgánů.

A co s tím má společného žaludek? V kyselém organizmu se snaží pH vyrovnat. Začne štěpit víc kuchyňské soli, aby získal kyselinu solnou. Ta totiž, poté, co se sloučí s vodíkem, sodíkem, uhlíkem a kyslíkem, vytvoří zásaditou směs (přesněji jedlou sodu), aby kyselost vyrovnala. Jenže druhotně s výrobou jedlé soli vznikají i žaludeční šťávy, obsahující kyselinu chlorovodíkovou a pepsin. Ty ale v daný moment nejsou potřebné a způsobují pálení žáhy. Dostáváme se do začarovaného kruhu, kdy žaludek, aby vyrovnal pH, následně tvoří další a další kyseliny. Ty se pak přesouvají do dvanáctníku, a tady se stávají hlavním rizikovým faktorem pro vznik peptického vředu. A při pálení žáhy zase zvýšená kyselost rozrušuje stěny jícnu a nebezpečně je zeslabuje.

Pro trávicí soustavu vůbec je dostatek zásaditých látek poměrně podstatný, vždyť například játra, žlučník nebo slinivka břišní právě zásady potřebují k tvorbě trávicích šťáv.

Jak vidno, zásadité látky náš organizmus potřebuje na správné plnění svých funkcí a je tak třeba zajistit mu jejich pravidelný přísun. Jak potravou, tak vhodnými potravními doplňky. Řešením ovšem nejsou léky na snižování kyselosti žaludku. Tím se sice zastaví kyselinotvorná činnost žaludku, ale na druhou stranu také naruší trávení potravy. Není tedy východiskem zastavit tvorbu kyselin, ale omezit příjem kyselinotvorných potravin a dodat tělu dostatečné množství těch zásadotvorných.

Nepodceňujme následky překyselení organizmu, mohou být pro naše tělo devastující.

Vše o detoxikaci

Coje detoxikace

Co
je detoxikace

V rámci celkového odkyselení organizmu je vhodné zařadit do svého programu i detoxikaci, tedy pomoci tělu zbavit se jedovatých toxinů.
Jak a kdyzačít

Jak a kdy
začít

Při detoxikaci organizmu rozhodně není třeba držet dlouhodobý půst. I jednodenní detoxikační režim dokáže pomoci.
Co anoa co ne

Co ano
a co ne

Při odkyselování organizmu, stejně jako při detoxikaci, nám mohou účinně pomoci některé z preparátů dostupné na našem trhu.
Produktypro detoxikaci

Produkty
pro detoxikaci

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz